Loading...

Wstęp

Widget jest to moduł wywoływany w dowolnym miejscu kodu zarówno w zakładce "Grafika" w elementach statycznych jak również bezpośrednio w treści dowolnego elementu w naszym systemie CMS.

Lista dostępnych widgetów znajduje się w zakładce Grafika -> Widżety. Każdy z nich cechuje sie unikalną nazwą której przedrostek mówi nam o typie elementu.

WinduCMS  widget edit

Aby wstawić widżet w dowolnym miejscu najlepiej skorzystać z pomocnika "Wstawiacza widżetów" klikając na przycisk "Widżet" znajdujący się pod panelem edycji treści lub templata. Pomocnik pozwoli nam w prosty sposób wygenerować odpowiedni kod i wstawić go w wybranym przez nas miejscu, w którym to następnie wyświetli się wynik działania wybranego przez nas elementu.

Przykładowy kod wygląda następująco:
 
{{W name="contentListShow" type="lastest" bucket=390 imageFit="fit" showAuthor="true"}}

Każdy kod systemowy zaczyna się i kończy dwoma nawiasami klamrowymi. Po nich następuje ustawienie odpowiednich zmiennych i wywołanie funkcji.

Funkcja "W" wywołuje widżety. Obowiązkowo musi zawierać parametr "name", który mówi o tym jaki widżet jest wywoływany przez kod. Pozostałe zmienne przeznaczone są dla samego widżetu i to on determinuje jak mają wyglądać i czy są potrzebne czy też nie.

W przykładzie wywołano widżet który pokaże nam ostatnio dodane treści z grupy podstron o id 390.

Nieustannie pracujemy nad rozwojem Windu CMS!

Zaglądając na stronę windu dowiesz się o nowościach i planach związanych z CMS’em

2022-12-05 Windu 4.1 - aktualizacja

Właśnie zaktualizowaliśmy Windu do wersji 4.1: Wsparcie dla PHP 8.0 i 8.1 Poprawienie edytora kodu Poprawienie mechanizmy generowania pól dodatkowych Dodanie...

2021-01-27 Windu 4.0 - nowa aktualizacja

Po 6 latach przerwy postanowiliśmy przygotować i dodać nową wersje naszego systemu CMS. Windu 4.0 dostępne do pobierania oraz aktualizowania, wprowadziliśmy w nim między...

2014-05-28 Windu 3.1 - lista zmian

Windu 3.1 dostępne do pobierania oraz aktualizowania, wprwadziliśmy w nim między innymi:   Aktualizacja modułu forum, dokończenie i poprawienie obecnego w wersji 3.1...

Kup licencję PRO!

Już teraz aktywuj mnóstwo dodatków w twoim Windu!

Kup licencję PRO